Menu strony
patataj.com
Oświetlenie
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego wyboru oświetlenia do akwarium

Właściwie dopasowane oświetlenie w domowym akwarium jest kluczowe dla zachowania dobrej kondycji roślin akwariowych, oraz ryb i innych stworzeń. Niepoprawnie dobrane światło może powodować gnicie roślin akwariowych, obumieranie ryb czy nadmierny rozwój glonów. By temu zapobiec, ważna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Do domowego akwarium kompletnie nieprzydatne okazują się niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.
Rybki, akwarium

Wszyscy chcą mieć rybki

Od kiedy animacja wytwórni Walta Disney’a pod tym tytułem zagościła na ekranach kin, dzieciaki na całym świecie praktycznie oszalały na punkcie tej uroczej rybki. W sklepach zoologicznych gwałtownie wzrosła jej sprzedaż. Wszystkie brzdące chciały mieć własnego uroczego Nemo. Ale akwarystyka jest popularna w naszym kraju od bardzo wielu lat. Jeśli więc nasze dziecko pewnego wspaniałego dnia będzie się do nas łasić i wyzna, że marzy o rybkach, wszystkich niezbędnych rzeczy dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest bardzo dużo na terenie naszego kraju.
akwarium, akwarystyka

Akwaria do mieszkania

Polacy posiadają w domach różnorakie zwierzęta. Zwykle zwierzęcym kompanem w Polsce jest pies, czasem kot. Zdarza się, że fani dziwnych żyjątek sprawiają sobie takie gatunki jak ptasznik albo modliszka. A ci, którzy kochają fauna morską, stawiają sobie w mieszkaniach przestronne akwaria i umieją godzinami obserwować dostojnie pływające w nich gatunki. Mnóstwo badań naukowych dowiodło, że patrzenie na rybki może znakomicie rozluźnić nawet najbardziej zdenerwowanych ludzi.