Menu strony
patataj.com
Oświetlenie
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego wyboru oświetlenia do akwarium

Dobrze dopasowane oświetlenie w domowym akwarium jest niezwykle ważne dla utrzymania dobrej kondycji roślin w akwarium, jak również ryb i innych zwierząt. Źle dopasowane światło powoduje niekiedy gnicie roślin w akwarium, zdychanie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. By temu zapobiec, ważna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Dla domowego zastosowania zupełnie nieprzydatne okazują się niektóre źródła światła – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.
akwarium, akwarystyka

Akwaria do mieszkania

Ludzie mają w czterech kątach rozmaite stworzenia. Zazwyczaj zwierzęcym kompanem w naszym kraju jest pies, czasem kot. Zdarza się, że fani egzotycznych żyjątek sprawiają sobie takie zwierzaki jak tarantula bądź fretka. A ci, którzy kochają fauna wodną, instalują sobie w mieszkaniach duże akwaria i mogą godzinami wpatrywać się w żyjące w nich okazy. Sporo eksperymentów naukowych udowodniło, że patrzenie na rybki może świetnie relaksować nawet najbardziej zestresowanych ludzi.
Rybki, akwarium

Wszyscy chcą mieć rybki

Od kiedy animacja wytwórni Walta Disney’a pod tym tytułem zagościła na ekranach kin, dzieciaki na całym świecie praktycznie oszalały na punkcie tej uroczej rybki. W sklepach zoologicznych gwałtownie wzrosła jej sprzedaż. Wszystkie brzdące chciały mieć własnego uroczego Nemo. Ale akwarystyka jest popularna w naszym kraju od bardzo wielu lat. Jeśli więc nasze dziecko pewnego wspaniałego dnia będzie się do nas łasić i wyzna, że marzy o rybkach, wszystkich niezbędnych rzeczy dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest bardzo dużo na terenie naszego kraju.