Menu strony
patataj.com
Dziecko
akwarium

Zwierzątko dla ciebie - jakie powinno się wybrać

Setki eksperymentów uznanych naukowców wskazało, że posiadanie zwierzaka może dać mnóstwo benefitów człowiekowi. Poniżej parę przydatnych informacji, które ułatwią ci wybór zwierzęcego przyjaciela.
Akwarium

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Dziesiątki rodziców nie wie, czy ulec prośbom pociechy o zwierzę domowe. Czy zatem jest to godny polecenia pomysł? Czy mądrze jest sprawić dziecku zwierzątko? Jakie są wady a jakie zalety takiej decyzji? No i jakie zwierzę będzie trafnym wyborem?

Gdy posiadamy kociaka w pokoju

Koty to zadziwiające stworzenia. Każdy, kto posiada to zwierzę w mieszkaniu, na pewno się z tym zgodzi. Jeżeli więc reagując na usilne prośby naszego dziecka, chcemy mu w końcu dać jakieś zwierzątko, warto pomyśleć właśnie o kotku.
Koty to zwierzęta bardzo niezależne. Potrafią sobie dać radę bez ludzi, jednakże wielkodusznie tolerują naszą obecność w domu. Kiedy bowiem kupujemy kotka, trzeba nam wiedzieć, że wprowadzamy do swojego domu niepodzielnego władcę. To właśnie on decyduje, kiedy można go pogłaskać lub pobawić się. Dziecko, które posiada kota, z pewnością nauczy się pokory, ponieważ ten zwierzak z pewnością nie da sobą manipulować.
Pies rasy mastif tybetański

Kupno przyjaciela domu. Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie nadchodzi ten moment, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż pragnie mieć w domu zwierzę. To dość istotna kwestia i trzeba się nad nią odpowiednio zastanowić. Na pewno nie możemy pochopnie się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że pozwalamy na to, tylko po to, by przestało nas tym pytaniem zamęczać. Okłamywanie malucha może przynieść jeszcze gorsze skutki niż odmowa. Zanim jednak zadeptamy pragnienia dzieciaka o zwierzątku, przekalkulujmy wszystko na chłodno.
kot

Nasza pociecha pragnie kotka

Kiedy nasze dziecko uparła się, aby przygarnąć jakiegoś zwierzaka, nie mamy serca, by zaprotestować. Musimy mieć na uwadze że, trzeba naszą pociechę uświadomić o wszelkich obowiązkach, jakie spoczywają na posiadaczu zwierzęcia.
jazda konna

Potrzebujesz pomysłu na ciekawy sposób na spędzenie wolnego dla Twojego dziecka?

Niemal każdy rodzic zdaje sobie znakomicie sprawę z tego, jak dużo uwagi wymagają dzieciaki. Jeśli Ty również jesteś rodzicem, oczywiście także tego nie raz doświadczyłeś. Konieczność zapewniania dzieciom atrakcyjnych rozrywek jest kłopotliwa głównie wtedy, kiedy musisz pracować. Jak nie zwariować i zorganizować dzieciom czas w czasie wakacji szkolnych i innych wolnych dni?