Menu strony
patataj.com
Dziecko
Pies rasy mastif tybetański

Kupno przyjaciela domu. Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie nadchodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że chce mieć w domu zwierzaka. To dość poważna kwestia i trzeba się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie powinniśmy zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że pozwalamy na to, tylko dlatego, aby zaprzestało nas tą sprawą zamęczać. Okłamywanie malucha może przynieść jeszcze gorsze konsekwencje niż brak zgody. Zanim jednak zadeptamy pragnienia dziecka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.

Gdy posiadamy kociaka w pokoju

Koty to zadziwiające istoty. Każdy, kto posiada to zwierzę w mieszkaniu, na pewno to potwierdzi. Jeżeli więc reagując na usilne namowy naszego malucha, pragniemy mu wreszcie pozwolić na jakiegoś zwierzaka, warto pomyśleć właśnie o kotku.
Koty to zwierzaki bardzo samodzielne. Potrafią sobie dać radę bez nas, jednakże wielkodusznie tolerują naszą egzystencję w otoczeniu. Gdy bowiem decydujemy się na kotka, trzeba nam wiedzieć, że wpuszczamy do swojego domu jedynego króla. To właśnie od niego zależy, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kota, z pewnością nauczy się cierpliwości, ponieważ to zwierzę na pewno nie da sobą rządzić.
akwarium

Zwierzątko dla ciebie - jakie powinno się wybrać

Setki eksperymentów wiarygodnych naukowców udowodniło, że posiadanie zwierzęcia może zagwarantować dużo profitów człowiekowi. Poniżej garść ciekawych informacji, które pozwolą ci wybrać zwierzęcego przyjaciela.
jazda konna

Potrzebujesz pomysłu na ciekawy sposób na spędzenie wolnego dla Twojego dziecka?

Praktycznie każdy rodzic zdaje sobie świetnie sprawę z faktu, jak mnóstwo uwagi wymagają dzieci. Jeśli Ty również jesteś rodzicem, z pewnością też tego nie raz doświadczyłeś. Konieczność zapewniania dziecku atrakcyjnych zajęć jest problematyczna głównie wtedy, kiedy musisz pracować. Jak nie zwariować i zapewnić dzieciom czas w czasie ferii szkolnych i innych wolnych dni?
Akwarium

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Setki rodziców rozważa, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzę domowe. Czy jest to trafiony pomysł? Czy powinno się kupić dziecku zwierzę? Jakie są wady a jakie zalety takiej decyzji? No i jakie zwierzę będzie najlepszym wyborem?
kot

Nasza pociecha pragnie kotka

W momencie gdy nasza pociecha upiera się, aby mieć jakieś zwierzę, nie mamy serca, aby zaprotestować. Musimy mieć na uwadze że, należy naszą pociechę uświadomić o wszelkich obowiązkach, jakie spoczywają na posiadaczu zwierzaczka.