Dziecko
Pies rasy mastif tybetański

Kupno przyjaciela domu. Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu przychodzi ten moment, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż musi mieć w domu zwierzę. To bardzo istotna sprawa i trzeba się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie powinniśmy pochopnie się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu szkrabowi, że zgadzamy się na to, tylko po to, aby przestało nas tą prośbą zamęczać. Okłamywanie dziecka przyniesie jeszcze gorsze konsekwencje niż odmowa. Zanim jednakże zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzaku, przemyślmy wszystko na chłodno.
jazda konna

Potrzebujesz pomysłu na ciekawy sposób na spędzenie wolnego dla Twojego dziecka?

Pewnie każdy rodzic zdaje sobie znakomicie sprawę z faktu, jak dużo uwagi wymagają dzieci. Jeżeli Ty również jesteś rodzicem, oczywiście też tego nie raz doświadczyłeś. Potrzeba zapewniania dzieciom ciekawych rozrywek jest problematyczna głównie wtedy, kiedy musisz pracować. Jak nie zwariować i zapewnić dzieciom czas w czasie wakacji szkolnych i pozostałych wolnych dni?
kot

Nasza pociecha pragnie kotka

W momencie gdy nasza pociecha upiera się, by mieć jakiegoś zwierzaka, nie mamy serca, by mu odmówić. Rzecz jasna, trzeba naszą pociechę uświadomić o wszelkich obowiązkach, jakie spoczywają na posiadaczu zwierzaczka.
akwarium

Zwierzątko dla ciebie - jakie powinno się wybrać

Dziesiątki analiz uznanych naukowców udowodniło, że trzymanie w domu zwierzaka może przynieść dużo korzyści człowiekowi. Poniżej kilka ciekawych informacji, które ułatwią ci wybór futrzastego pupila.
Akwarium

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Dziesiątki rodziców zastanawia się, czy ulec naleganiom dziecka o zwierzę domowe. Czy zatem jest to rozsądny pomysł? Czy powinno się sprezentować dziecku zwierzę? Jakie są dobre i złe strony takiego zakupu? No i które zwierzątko będzie trafnym wyborem?

Gdy posiadamy kociaka w pokoju

Koty to niezwykłe istoty. Każdy, kto ma to zwierzę w mieszkaniu, na pewno to potwierdzi. Jeśli więc w odpowiedzi na wieczne prośby naszego malucha, chcemy mu w końcu kupić jakieś zwierzątko, warto pomyśleć właśnie o kociaku.
Kotki to zwierzęta bardzo samodzielne. Umieją sobie dać radę bez ludzi, jednakże wielkodusznie znoszą naszą obecność w otoczeniu. Gdy bowiem kupujemy kotka, musimy wiedzieć, że wpuszczamy do swojego mieszkania niepodzielnego króla. To właśnie on decyduje, kiedy możemy go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kociaka, na pewno nauczy się pokory, gdyż ten zwierzak na pewno nie da sobą rządzić.