Menu strony
patataj.com
Dziecko
jazda konna

Potrzebujesz pomysłu na ciekawy sposób na spędzenie wolnego dla Twojego dziecka?

Chyba każdy rodzic zdaje sobie znakomicie sprawę z tego, jak mnóstwo uwagi wymagają dzieciaki. Jeżeli Ty także jesteś rodzicem, zdecydowanie także tego nieraz doświadczyłeś. Konieczność zorganizowania dziecku ciekawych rozrywek jest kłopotliwa głównie wtedy, kiedy musimy pracować. Jak nie zwariować i zorganizować dziecku czas w czasie wakacji szkolnych i pozostałych wolnych dni?
akwarium

Zwierzątko dla ciebie - jakie powinno się wybrać

Setki analiz wiarygodnych naukowców wykazało, że trzymanie w domu zwierzęcia może przynieść całą masę profitów człowiekowi. Poniżej garść przydatnych informacji, które pozwolą ci wybrać futrzastego pupila.
kot

Nasza pociecha pragnie kotka

Kiedy nasze dziecko domaga się, by posiadać jakieś zwierzę, nie mamy serca, by powiedzieć nie. Musimy mieć na uwadze że, trzeba naszą pociechę uprzedzić o rozmaitych obowiązkach, jakie spoczywają na posiadaczu zwierzaczka.
Pies rasy mastif tybetański

Kupno przyjaciela domu. Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie przychodzi ten czas, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż pragnie mieć w domu zwierzę. To dość istotna kwestia i trzeba się nad nią dobrze zastanowić. Na pewno nie możemy zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko po to, aby przestało nas tą sprawą męczyć. Okłamywanie dziecka przyniesie jeszcze gorsze skutki niż brak zgody. Zanim jednak zadeptamy pragnienia dziecka o zwierzątku, przemyślmy wszystko na chłodno.

Gdy posiadamy kociaka w pokoju

Koty to niezwykłe stworzenia. Każdy, kto ma to zwierzę w mieszkaniu, na pewno to potwierdzi. Jeśli zatem reagując na usilne prośby naszego brzdąca, chcemy mu wreszcie pozwolić na jakieś zwierzątko, warto pomyśleć właśnie o kociaku.
Koty to zwierzaki bardzo niezależne. Potrafią sobie dać radę bez człowieka, aczkolwiek wielkodusznie tolerują naszą obecność w mieszkaniu. Gdy bowiem kupujemy kotka, trzeba nam wiedzieć, że wpuszczamy do swojego mieszkania absolutnego władcę. To właśnie od niego zależy, kiedy możemy go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kotka, na pewno nauczy się pokory, ponieważ to zwierzę na pewno nie pozwoli sobą manipulować.
Akwarium

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Dziesiątki rodziców nie wie, czy zgodzić się na prośby pociechy o zwierzę domowe. Czy zatem jest to trafiony pomysł? Czy dobrze jest sprawić dziecku zwierzę? Jakie są plusy i minusy takiego zakupu? No i które zwierzątko będzie najlepszym wyborem?