Pies
tibetan mastiff

Czy warto posiadać w swoim mieszkaniu psa?

Kiedyś psy w dużej mierze służyły własnym właścicielom jako świetna ochrona przed przykładowo drapieżnikami. Szczególnie na wsi nierzadko psy były niemalże nieodłączną częścią życia. Obecnie ciągle psy są bardzo często wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, np. są bardzo dobre jeśli w rachubę wchodzi ochrona. Naturalnie w tym wszystkim nie ma nic nagannego, w końcu jeżeli psy są dobrze traktowane, to z całą pewnością jest im dobrze. Jednak takie zwierzaki jak przykładowo tibetan mastiff breeders, są "rozchwytywane" akurat nie z takowych przyczyn.
karma dla szczeniąt

Karma Bosch Junior - zdrowa oraz należyta karma dla niewielkich psów

Wybór karmy dla młodych psiąt nie należy do najłatwiejszych, gdyż młode psy potrzebują absolutnie innych wartości odżywczych oraz witamin niż psy dorosłe. Dopasowanie nieodpowiedniej karmy dla małego szczeniaka może sprawić u niego bóle żołądka, apatię oraz inne kłopoty ze zdrowiem. Psiaki mogą niezwykle bezproblemowo nabawić się alergii bądź nietolerancji na różnorodne pokarmy, albowiem ich odporność jest znacznie słabsza aniżeli u psów dojrzałych, żeby do tego nie dopuścić trzeba wybierać dobrą karmę.
Pies rasy mastif tybetański

Kupno przyjaciela domu. Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu przychodzi ten moment, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż musi mieć w domu zwierzę. To bardzo istotna sprawa i trzeba się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie powinniśmy pochopnie się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu szkrabowi, że zgadzamy się na to, tylko po to, aby przestało nas tą prośbą zamęczać. Okłamywanie dziecka przyniesie jeszcze gorsze konsekwencje niż odmowa. Zanim jednakże zniszczymy pragnienia dzieciaka o zwierzaku, przemyślmy wszystko na chłodno.
Tibetan mastiff

Tibetan mastiff rasą bardzo wybieraną

Niebanalną w hodowli rasą jest w opinii wielu fachowców właśnie tibetan mastiff. Te rasowe psy wywierają wrażenie swoim sprytem i szczególną urodą. Określona hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym temacie fachowców może zmotywować potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie i nepalskie linie krwi mastiffów przybyły do nas bardzo dawno, a do dziś rasa ta cieszy się rosnącym ciągle zainteresowaniem.
Tibetan mastiff

Dbanie o psiaka i kota

Wychowywanie czworonoga to generalnie spory zestaw obowiązków i miłych chwil. Wierny pies przynosi sporo radości i uśmiechu nawet w ponure dni. To znakomity kompan do odległych wędrówek i obrońca. ko, mimo swojej ostrożnej natury, również może się szybko zaprzyjaźnić z ludźmi. Leżenie z puszystym, mruczącym kotem to ogromna przyjemność.
akwarium

Zwierzątko dla ciebie - jakie powinno się wybrać

Dziesiątki analiz uznanych naukowców udowodniło, że trzymanie w domu zwierzaka może przynieść dużo korzyści człowiekowi. Poniżej kilka ciekawych informacji, które ułatwią ci wybór futrzastego pupila.
Karmy dla psów ZiwiPeak

Jak wybrać odpowiednią karmę dla psa?

Dla odpowiedniego rozwoju pies potrzebuje pełnowartościowego pożywienia, dopasowanego do swojego wieku, rozmiaru i aktywności. Najważniejsze w diecie naszego pupila są białka, węglowodany, tłuszcze, a także witaminy i minerały. Dobrze dobrana sucha karma dla psa dostarcza mu wszystkich potrzebnych składników, by przez cały czas cieszył się wspaniałym zdrowiem.
Karma sucha dla kotów Acana

Co tak rzeczywiście jest w żywności przeznaczonych dla czworonogów?

Karmienie twojego zwierzęcego pupila jest niezmiernie ważne. Dobór odpowiedniej diety należy koniecznie konsultować z zwierzęcym dietetykiem. Musi on wziąć pod lupę ”parametry” twojego zwierzęcia – przede wszystkim wiek, płeć, fakt sterylizacji oraz przebyte choroby. To oczywiste, że zwierzęta dorosłe powinny być inaczej odżywiane, niż szczeniaki, a kastrowany pies inną karmą, niż ten bez operacji.
pies

Jakim pokarmem najlepiej pożywić domowe zwierzaki by wyrosły na dorodne?


Nie da się ukryć faktu, że większości naszych mieszkań znajdują się niezwykle w wielu przypadkach zwierzaki. W tym miejscu wskazane jest zaryzykować stwierdzeniem, że w wielu przypadkach nasz dom nigdy nie wyglądałaby tak samo, gdyby ich nagle zabrakło. Niemniej pomimo tego nasze trendy w posiadaniu zwierząt są niezmiernie różnorodne.
pies

Troska o zwierzaka nie jest w dzisiejszych czasach nie na miejscu

Na pewno każdy właściciel psa bardzo kocha swojego zwierzaka i w żadnym razie nie pozwoliłby zrobić mu przykrości. Jeśli także posiadasz psa, na pewno wiesz dobrze, że powinieneś się nim naprawdę dobrze zajmować. Troska o zwierzę nie jest teraz niczym dziwnym – wielu właścicieli psów poświęciłoby dla swoich ulubieńców właściwie wszystko.