Menu strony
patataj.com
Rybki
Akwarium

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Dziesiątki rodziców nie wie, czy ulec prośbom pociechy o zwierzę domowe. Czy zatem jest to godny polecenia pomysł? Czy mądrze jest sprawić dziecku zwierzątko? Jakie są wady a jakie zalety takiej decyzji? No i jakie zwierzę będzie trafnym wyborem?
Rybki, akwarium

Wszyscy chcą mieć rybki

Od kiedy animacja wytwórni Walta Disney’a pod tym tytułem zagościła na ekranach kin, dzieciaki na całym świecie praktycznie oszalały na punkcie tej uroczej rybki. W sklepach zoologicznych gwałtownie wzrosła jej sprzedaż. Wszystkie brzdące chciały mieć własnego uroczego Nemo. Ale akwarystyka jest popularna w naszym kraju od bardzo wielu lat. Jeśli więc nasze dziecko pewnego wspaniałego dnia będzie się do nas łasić i wyzna, że marzy o rybkach, wszystkich niezbędnych rzeczy dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest bardzo dużo na terenie naszego kraju.
akwarium, akwarystyka

Akwaria do mieszkania

Polacy posiadają w domach różnorakie zwierzęta. Zwykle zwierzęcym kompanem w Polsce jest pies, czasem kot. Zdarza się, że fani dziwnych żyjątek sprawiają sobie takie gatunki jak ptasznik albo modliszka. A ci, którzy kochają fauna morską, stawiają sobie w mieszkaniach przestronne akwaria i umieją godzinami obserwować dostojnie pływające w nich gatunki. Mnóstwo badań naukowych dowiodło, że patrzenie na rybki może znakomicie rozluźnić nawet najbardziej zdenerwowanych ludzi.
Guarami

Dlaczego warto kupić akwarium?

Pływające w oszklonym zbiorniku barwne rybki, które można obserwować przez całe tygodnie, to skryte marzenie niejednej osoby. Od jego ziszczenia się powstrzymują w większości wypadków koszty, jak również wiele początkowych trudności powiązanych z dbaniem o rybki. Akwarium dla rybek wcale nie musi być przesadnie kosztowne, a także pochłaniać ogromne ilości czasu. Początkowy wkład pracy prędko zwróci się przynosząc dodatkowe zyski. Piękno to przecież coś, w co za każdym razem należy zainwestować. W jaki sposób jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium oraz o czym przed wszystkim należy pamiętać?