Menu strony
patataj.com
Rybki
Guarami

Dlaczego warto kupić akwarium?

Znajdujące się w szklanym zbiorniku barwne rybki, jakie można podglądać przez całe tygodnie, to skryte marzenie niejednej osoby. Od jego ziszczenia się powstrzymują zazwyczaj koszty, a także wiele wstępnych problemów związanych z troską o ryby. Akwarium dla rybek wcale nie musi być przesadnie kosztowne, ani wymagać ogromnych ilości czasu. Początkowy wkład pracy prędko zwróci się z nawiązką. Piękno to przecież coś, w co zawsze należy zainwestować. Jak jednak wyposażyć swoje pierwsze akwarium i o czym przed wszystkim należy pamiętać?
Akwarium

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Dziesiątki opiekunów rozważa, czy zgodzić się na nalegania pociechy o zwierzę domowe. Czy zatem jest to rozsądny pomysł? Czy mądrze jest sprezentować dziecku zwierzę? Jakie są plusy i minusy takiego zakupu? No i które zwierzątko będzie trafnym wyborem?
Rybki, akwarium

Wszyscy chcą mieć rybki

Od kiedy animacja wytwórni Walta Disney’a pod tym tytułem zagościła na ekranach kin, dzieciaki na całym świecie praktycznie oszalały na punkcie tej uroczej rybki. W sklepach zoologicznych gwałtownie wzrosła jej sprzedaż. Wszystkie brzdące chciały mieć własnego uroczego Nemo. Ale akwarystyka jest popularna w naszym kraju od bardzo wielu lat. Jeśli więc nasze dziecko pewnego wspaniałego dnia będzie się do nas łasić i wyzna, że marzy o rybkach, wszystkich niezbędnych rzeczy dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest bardzo dużo na terenie naszego kraju.
akwarium, akwarystyka

Akwaria do mieszkania

Polacy posiadają w domach różnorakie zwierzęta. Zwykle zwierzęcym kompanem w Polsce jest pies, czasem kot. Zdarza się, że fani dziwnych żyjątek sprawiają sobie takie gatunki jak ptasznik albo modliszka. A ci, którzy kochają fauna morską, stawiają sobie w mieszkaniach przestronne akwaria i umieją godzinami obserwować dostojnie pływające w nich gatunki. Mnóstwo badań naukowych dowiodło, że patrzenie na rybki może znakomicie rozluźnić nawet najbardziej zdenerwowanych ludzi.