Menu strony
patataj.com
Koty
Koty Bengalskie

Zwierzęta w domach – co podawać domowemu kociakowi, by zachował zdrowie?

Ludzie od wieków przygarniali do swoich obejść zwierzaki. Zaczęli daleko w przeszłości i ciągnie się to do dziś. Przede wszystkim, niektóre gatunki są trzymane w celach gospodarczych, do ubicia i na mięso. Druga rzecz - nawet ludzie pierwotni zaczynali zauważać, że pewne zwierzęta, szczególnie wilki, dają się oswoić, a kiedy już się to dokona, te odwdzięczają się między innymi przywiązaniem i wiernością, ale także czujnością, czy nawet, przy właściwym szkoleniu, wsparciem w szukaniu zwierzyny i polowaniach.
Karma dla kotów

Rewelacyjne możliwości do wyboru a sklep zoologiczny

Godny zaufania wśród konsumentów sklep zoologiczny to miejsce, gdzie możemy wyszukać wszelkie potrzebne produkty dla naszych pupili, daje również rozmaite akcesoria. Niezwykle potrzebne w danej chwili rzeczy dla naszego kota są w zasięgu ręki, natomiast ceny wręcz powalają. Zadziwiające wręcz zestawy spodobają się niejednej osobie, która chce inwestować przede wszystkim w wysoką jakość. Warto szczegółowo analizować potrzeby naszego zwierzaka i dawać mu to, co najlepsze.
Kot, zwierzęta domoiwe

W jaki sposób sporo taniej utrzymać własnego zwierzaka?

Choć ciągle utrzymanie zwierzaka - psa bądź kota, generalnie nie jest ogromnym wydatkiem, to jednakże w szczególności w ostatnim czasie można zauważyć, że ludzie narzekają, iż obecnie nawet utrzymanie małego zwierzaka nie jest proste. Cóż, jeśli mamy znaczne spowolnienie w gospodarce, nie powinniśmy sądzić, że wyłącznie ludzie będą musieli cierpieć. Naturalnie nigdy nie warto pozbyć się swojego zwierzaka, to nie ma sensu. Trzeba najzwyczajniej odnaleźć to miejsce, w którym smycze czy kuwety dla kotów są mimo wszystko tańsze.
Karma sucha dla kotów Acana

Jaką karmę dla kota wybrać

W dwudziestym pierwszym wieku warto zapewnić czworonogom wszystko co dla nich najlepsze, aby zatroszczyć się szczególnie intensywnie o ich prawidłowy rozwój. W globalnej dobie sporego pośpiechu oraz zwyczajowego zabiegania chociażby byle banalne zakupy karmy dla kota, mogą wydać się czymś skomplikowanym, a także bardzo stresującym doświadczeniem.
Karma sucha dla kotów Acana

W jaki sposób dbać o kotka?

Każdy kto dorobił się dzieci z pewnością już zmagał się z tym problemem. W pewnym wieku nasze latorośle przybiegają do nas z pewnym pytaniem. Zwykle bardzo obawiamy się tej chwili. Lecz kiedyś w końcu to przychodzi. Warto już wcześniej przygotować się do tej pogawędki i ustalić z naszą połówką, jakie zajmiemy stanowisko.
kot

Utrzymywanie kotów w domu

Koty są jednymi z najbardziej lubianych zwierząt domowych. Cechuje je duża doza niezależności, co odróżnia je od psów. Inną różnicą może być to, że koty nie potrzebują wyprowadzania na spacer przez właścicieli. Dzięki temu częściej wybierane są przez osoby, które mają mało czasu z uwagi na pracę i inne obowiązki. W sytuacji gdy właściciel mieszka w raczej spokojnym otoczeniu, możliwe jest wypuszczanie kota na dwór.
Żwirek dla kota

Gdzie kupować karmy dla kotów i nie tylko

Nie jest nigdy za prosto dogodzić zwierzętom bez względu na ich gatunek, o czym doskonale wiedzą wszyscy ich właściciele. Koty, psy, chomiki czy szczury, potrzebują bowiem dużo troski od strony ich właścicieli. Skupiając się jednak na kotach, dobrze będzie chwilę zastanowić się nad tym, jak zadbać o te zwierzęta. Czy najpewniej kupować w Internecie, czy w sklepie zoologicznym, inwestować w żwirek dla kota, a może nabywać odmienne akcesoria?
Żywienie kotów

Jaką karmę kupić dla domowego kota?

Mały człowiek, który z zapałem poznaje świat, który go otacza, potrafi nas zaskakiwać. Istnieją takie typy pytań, których pragnęlibyśmy przez dłuższy czas nie usłyszeć od swojego malucha. Ale wreszcie przyjdzie ten długo odwlekany moment i nasza pociecha z całą stanowczością ogłasza wszem i wobec, że pragnie mieć zwierzątko.
kot

Posiadasz kota?

Parę stuleci wstecz posiadanie kotów było ryzykowne. Najbardziej narażone na szykany były kobiety, właścicielki czarnych zwierzaków, ponieważ mogły zostać obwiniane o bycie czarodziejką i zginąć na rozpalonym stosie. Na szczęście religia nie posiada już ważnej roli w kraju i teraz można mieć koty bez niebezpieczeństwa spłonięcia.

Gdy posiadamy kociaka w pokoju

Koty to niezwykłe stworzenia. Każdy, kto ma to zwierzę w mieszkaniu, na pewno to potwierdzi. Jeśli zatem reagując na usilne prośby naszego brzdąca, chcemy mu wreszcie pozwolić na jakieś zwierzątko, warto pomyśleć właśnie o kociaku.
Koty to zwierzaki bardzo niezależne. Potrafią sobie dać radę bez człowieka, aczkolwiek wielkodusznie tolerują naszą obecność w mieszkaniu. Gdy bowiem kupujemy kotka, trzeba nam wiedzieć, że wpuszczamy do swojego mieszkania absolutnego władcę. To właśnie od niego zależy, kiedy możemy go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kotka, na pewno nauczy się pokory, ponieważ to zwierzę na pewno nie pozwoli sobą manipulować.
1 2