Menu strony
patataj.com

Zwierzątko dla ciebie - jakie powinno się wybrać

Wiele badań uznanych naukowców wskazało, że posiadanie zwierzaka może zagwarantować całą masę benefitów człowiekowi. Przedstawiamy parę praktycznych informacji, które pozwolą ci wybrać zwierzęcego towarzysza.


akwarium
Jeśli zamierzasz mieć w domu kotka, powinieneś pochylić się nad jedną fundamentalną rzeczą. Koty to zwierzaki, które uwielbiają eksplorować środowisko. Aby kot był naprawdę szczęśliwy, powinieneś zapewnić mu możliwość opuszczania mieszkania. Nie czarujmy się – trzymanie małego tygrysa w niewielkim lokum w bloku na dziesiątym piętrze to niepotrzebny sadyzm. Kot to świetny kumpel, radość z jego obecności jest duza, jednak powinno się zważać na dobro futrzaka i nie adoptować go, by do końca życia siedział zatrzaśnięty w domu. Trzeba pamiętać, że swobodnie biegający po dworze kot powinien być często odrobaczany.

Dużo łatwiej jest z pieskami. Psa (polecam legowiska dla psów) można bez trudności wyprowadzać na przechadzki, dzięki czemu da się mu właściwą porcję ruchu. Trzeba wiedzieć, że pies to najlepszy nabytek dla domu, którym właśnie pojawił się potomek. Dzieciak, który dorasta z psem, może efektywnie uczuć się wielu pozytywnych rzeczy. Najważniejsze jest to, że w młodym człowieku wykreuje się empatia oraz zrozumienie innej istoty. Poza tym, jeśli adoptujesz sporego zwierzaka, twój potomek będzie zawsze przy nim bezpieczny. Zamykając już temat futrzaków, mała uwaga – nie kupujcie takich zwierząt u hodowców, bierzcie je ze schroniska!

Dla wiecznie zdenerwowanych fantastycznymi podopiecznymi są rybki. Wielogodzinne podglądanie powoli pływających zwierząt kojąco działa nawet na największych nerwusów. Tego typu pupile wykazują ogromną zaletę – nie wymagają wielu starań. Wszystko, co jest w tej kwestii najistotniejsze, to zakup właściwego akwarium oraz właściwego pokarmu. O ile chodzi o ”mieszkania” dla rybek, najlepsze są. Hodowanie rybek to względnie kosztowne zajęcie – na dobrej jakości komplet powinno się wydać nawet parę tysięcy złociszy.


Kolejne teksty

Kupno przyjaciela domu. Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Pies rasy mastif tybetański
Kiedyś wreszcie przychodzi ten dzień, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż chce posiadać w domu zwierzątko. To bardzo istotna sprawa i powinniśmy się nad tym dobrze zastanowić. Z pewnością nie powinniśmy pochopnie się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, by przestało nas tym pytaniem zamęczać. Oszukiwanie dziecka może przynieść jeszcze gorsze skutki niż odmowa. Zanim jednakże zadeptamy pragnienia dziecka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.
21-03-06 07:25:08