Ptasie szaleństwo

Wrony, jemiołuszki, bogatki czy jaskółki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Obcowanie z ptakami, słuchanie ich głosów to prawdziwa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie patrzymy na to, co dzieje się za oknem czy na naszym tarasie, a toczyć się tam może pasjonujące życie ptasich istot.

Zima-trudny okres

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Od stycznia do marca to niełatwy czas na ptaków, szczególnie gatunków miejskich– niskie temperatury oraz słabszy dostęp do pokarmu sprawiają, że wzrasta pomiędzy rodzajami ptaków czy w obrębie gromad walka. Może ona doprowadzić do ostrej rywalizacji w wyniku której młode osobniki umierają. Ważne w tym okresie jest dokarmianie ptaków, zawieszanie produktów w postaci kolb z ziarnami lub okruszków z chleba dzięki temu ptaki przeżyją zimowy czas. Doskonałym sposobem pomocy będą karmniki dla ptaków, możemy je wystawić za oknem lub postawić na tarasie - sposób na odstraszenie niechcianych ptaków z balkonu.

Czasem zamieszczone w internecie informacje są niepewne, jednak jeżeli intryguje Cię tego typu problematyka, to kliknij oraz zdobądź użyteczne szczegóły (https://wierconestudnie.pl/oferta/studnie-wiercone/) także na podobnej stronie.Chrońmy ptasie oazy

To, jak istotne są parki i krzewy dla ptaków uczą od najmłodszych lat. Degradowanie lasów a także wycinanie drzew zaburza ich ekosystem, aby uchronić ptaki musimy dbać o zapewnienie im schronienia poprzez dbanie o domki lęgowe dla ptaków. Dzięki nim, będą miały miejsce do rozrodu. Niestety często budki dla ptaków są niszczone przez pozbawionych sumienia ludzi czy większe ssaki. Domki takie można zrobić samemu wykorzystując do tego deski czy kawałki drewna, nie wymagają one dużych umiejętności czy środków finansowych. Ptaki żyjące w miastach

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Rodzaje ptaków żyjące w lasach mają dużo łatwiejsze życie niż ich miastowi krewniacy. Postęp cywilizacji i komunikacji nie sprzyja ich egzystencji. Gatunki miastowe np. wróble czy gołębie przywykły do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie powietrza i zatruwanie niezdrowymi odpadkami na pewno są niebezpieczne dla ich zdrowia.

Kolejne teksty

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Akwarium
Dziesiątki rodziców zastanawia się, czy ulec naleganiom dziecka o zwierzę domowe. Czy zatem jest to rozsądny pomysł? Czy powinno się sprezentować dziecku zwierzę? Jakie są dobre i złe strony takiego zakupu? No i które zwierzątko będzie trafnym wyborem?


Człowiek w obecnych czasach często nie zwraca uwagi na przyrodę i zwierzęta, które istnieją obok nas. Często bez pomyślunku niszczymy faunę i florę nie biorąc pod uwagę konsekwencji, które mogą nas z tego powodu spotkać. Dokarmianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest podstawową formą pomocy - Eko Misz Masz.
22-05-14 07:02:05