Menu strony
patataj.com

Gdy posiadamy kociaka w pokoju

Koty to niezwykłe stworzenia. Każdy, kto posiada to zwierzę w mieszkaniu, na pewno się z tym zgodzi. Jeżeli więc w odpowiedzi na wieczne prośby naszego dziecka, pragniemy mu wreszcie podarować jakiegoś zwierzaka, warto pomyśleć właśnie o kociaku.
Kotki to zwierzaki wyjątkowo samodzielne. Umieją sobie dać radę bez ludzi, jednakże łaskawie znoszą naszą obecność w domu. Gdy bowiem kupujemy kota, musimy wiedzieć, że wpuszczamy do naszego mieszkania jedynego władcę. To właśnie on decyduje, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kotka, na pewno nauczy się pokory, gdyż to zwierzę z pewnością nie pozwoli sobą manipulować.
To straszne czyścioszki, dlatego też my nie musimy już troszczyć się o higienę naszego kota. On to zrobi najlepiej bez naszej pomocy. Z kolei powinniśmy zadbać o właściwy pokarm, dostosowany do wieku kotka oraz jego aktywności. Mnóstwo wartościowych karm znajdziemy w niejednym dobrym sklepie zoologicznym. Możemy również zamówić jedzonko dla naszego kotka online. Jest to z pewnością bardzo wygodne dla nas, gdyż towar będzie dostarczony do naszego domu.

Choć kotki są raczej samotnikami i chadzają własnymi ścieżkami, lubią również wszelkie figle i psoty.Przede wszystkim małe kotki są chętne do zabawy. Aby zachęcić naszego kociaka do aktywności, powinniśmy nabyć specjalne zabawki dla kota. Możemy je także zakupić przez internet lub w dowolnym stacjonarnym sklepie z akcesoriami dla zwierząt. Np. tutaj: http://www.zoologiczny.sklep.pl/Zabawki_dla_kota__39_40

Właśnie tam mamy wielki wybór takich zabawek. Najpopularniejsze są sztuczne pułapki na myszy i szczury. Mogą być uszyte z futerka, z tworzywa sztucznego lub gumowe- używane jako gryzak. Bardzo często są one napełniane kocimiętką- rośliną, która posiada niesamowity wpływ na nasze kociaki. A jeśli akurat nie chce nam się iść do specjalistycznego sklepu, można podrzucić naszemu pupilowi kłębek wełny- kot oszaleje ze szczęścia. Musimy także zakupić specjalne drapaki, które pozwalają naszemu pupilowi się wyszaleć, a my w ten sposób ustrzeżemy nasze ściany przed jego ostrymi pazurkami.


Kolejne teksty

W jaki sposób dbać o kotka?

Karma sucha dla kotów Acana
Każdy kto dorobił się dzieci z pewnością już zmagał się z tym problemem. W pewnym wieku nasze latorośle przybiegają do nas z pewnym pytaniem. Zwykle bardzo obawiamy się tej chwili. Lecz kiedyś w końcu to przychodzi. Warto już wcześniej przygotować się do tej pogawędki i ustalić z naszą połówką, jakie zajmiemy stanowisko.
18-04-14 11:07:01