Menu strony
patataj.com

Jazda konna - idealne hobby

Jazda na koniach kiedyś będąca sportem wybranych lub traktowana jako forma transportu, dzisiaj osiągalna dla każdego, przeżywa swój rozkwit w dziedzinach rekreacyjnej, oraz leczniczej. Funkcjonując w pośpiechu i stresie, nie pamiętamy o tym jak istotny dla ludzi jest kontakt z przyrodą. Jazda konna jest nie tylko rewelacyjnym sportem polepszającym kondycję i sylwetkę, ale też jest sposobem na relaks i odcięcie od szarawej rzeczywistości.
koń
Obcowanie ze zwierzętami na co dzień jest niezmiernie istotne. Kształci, uwrażliwia, posiada potęgę przeskakiwania barier. Hipoterapia (Hipoterapia) w nieco innej postaci niż dziś, funkcjonuje od czasów starożytnych. Od ponad połowy stulecia cieszy się dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, kontakt z końmi zawiera w sobie odrobinę czarów. Żadna inna forma terapii nie działa tak kompleksowo jak hipoterapia. Praca klienta, opiekuna i zwierzęcia musi być jedyna w swoim rodzaju, mimo że posiada wielkie spektrum możliwości, pracując psychomotorycznie, a nawet społecznie.

Stajnia Warszawa (Stajnia Warszawa) ze swoją długoletnią historią ścigania na Służewcu, niejako wymaga podtrzymywania tradycji i wykorzystania proponowanych możliwości. Dalej wiele młodych ludzi od swoich pierwszych lat ćwiczy swoje zdolności w jeździe konnej i zdecydowanie należy zaakcentować, że jest to zajęcie na całe życie. Dla dojrzałych osób też, bo na naukę jazdy konnej nigdy nie bywa za późno, a konie są wyrozumiałe.

W zimie, nie tylko dla wieloletnich jeźdźców znajdą się w stadninach interesujące propozycje. Przez sporo stadnin proponowany jest na przykład kulig (kulig), cieszący w taki sam sposób dorosłych jak i dzieci. Jest to przyjemny pomysł na spędzenie chłodnego weekendu poza miastem. Pomyśleć powinno się jednak o tym, że na kulig w zimny dzień trzeba się solidnie ubrać, a dalej już tylko zezwolić sobie na odczuwanie przyjemności w pierwotnej postaci. Tętent kopyt, pęd, padający biały śnieg… taki klimat sprzyja odcięciu się od zmartwień.

Niezależnie od tego z jakiego powodu udajemy się do stadniny koni, każdy znajdzie tam coś ciekawego, co spowoduje że jego życie będzie chociaż odrobinę bardziej kolorowe, a ponadto stajnia warszawa zawsze zachęci każdego szeroko otwartymi drzwiami.


Kolejne teksty

Aktywności z końmi

jazda konno
Od bardzo dawna ludzie zdają sobie sprawę z dobrych skutków kontaktów ludzi z końmi. W dawnych czasach konie były wyłącznym środkiem, służącym do transportu i przemieszczania się. Wykorzystywano je do przenoszenia wozów z ładunkiem oraz z pasażerami. Również jazda konna popularna jest od wielu wieków. Dziś jednak używana jest tylko w celach sportowych i rozrywkowych; do przewożenia materiałów stosuje się maszyny i pojazdy mechaniczne. Odkryto za to dodatkowe czynności, do jakich można wykorzystywać konie. Odkryto, że kontakt z nimi ma dodatni wpływ na zdrowie. Oprócz tego coraz więcej osób wybiera czynności związane z końmi w charakterze formy wypoczynku. Stajnia nie jest już tajemniczym miejscem, gdzie mają prawo znaleźć się jedynie wybrani. Coraz więcej ludzi chce zgłębiać naturę koni i spędzać z nimi wolny czas.
20-01-28 11:10:12