Menu strony
patataj.com

Na ryby do krainy szwedzkich jezior - urlop na świeżym powietrzu

Bestsellerowe kryminały to nie jedyny atut naszego północnego sąsiada. Szwecja naszym wędkarzom pokazała się jako rewelacyjne miejsce na...
wyprawy wędkarskie (w ofercie na ). Obfite łowiska czekają w morzu, rzekach i jeziorach.

Gdy interesuje Cię opisywany temat, to odsyłam do tego serwisu (http://uroczysko7stawow.pl/hotel/o-hotelu), gdyż odnajdziesz tu mnóstwo fascynujących zagadnień w tym temacie.

Kłusownictwo praktycznie nie istnieje, a okolice wędkarskie nie są zaśmiecane.

Dodatkowo cztery największe jeziora Szwecji – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie wymagają konieczności posiadania licencji. Turystyka wędkarska to jest hobby! A na jakie ryby możemy natrafić w tym raju dla wędkarzy?

W szwedzkich wodach prym wiedzie szczupak. Jest go dużo więcej, niż w naszym kraju, a i częściej dają się złapać pokaźne osobniki. Przygotujcie się na szok, kiedy na haczyku ujrzycie ponad 10 kilogramową rybę! Sezon na szczupaka ciągnie się przez okrągły rok, bo w dniach zimowych można go wyławiać spod lodu. Pozostałe gatunki regularnie tu łapane to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Zwłaszcza ten ostatni w Szwecji często ma imponujące rozmiary. To, co w Polsce zwykle jest rekordem, w szwedzkiej krainie może okazać się powszechnym wynikiem.

Najobfitsze łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To w te miejsca urządzane są zwykle wyjazdy wędkarskie.

Jeśli spodobał Ci się przedstawiany tekst i masz chęć zdobyć więcej informacji, to z pomocą przyjdzie Ci odsyłacz do wpisu (http://e-hunter.pl/pl/c/Szczotki/123) - w tamtym miejscu odnajdziesz interesujące informacje.

Mowa tu o opłacanych wycieczkach na ryby, robionych przez niektóre biura podróży. Takie propozycje da się znaleźć w niezłej liczbie w sieci. W koszcie turnusu otrzymujemy najczęściej licencje na połów, podróż promem lub samolotem, instruktora lub przewodnika i szczegółowe atlasy skandynawskich stron.

Zalecamy samemu poserfować w sieci, by wyszukać właściwe cechy i ceny takich przedsięwzięć. Możemy sprawić, że nasza kolejna wycieczka na ryby stanie się niezapomnianym przeżyciem!


Kolejne teksty

Ciekawe propozycje na wędkarską przygodę

różne ryby
Turystyka wędkarska w Polsce jest niezwykle rozwinięta. Co roku nad piękne górskie rzeki przybywają coraz to liczniejsze rzesze miłośników aktywnego odpoczywania jakim jest przykładowo wędkarstwo. Znacznym plusem regionu jest wielka ilość zbiorników wodnych oraz ich różnorodność. Dobrze nastawić się w tym roku na bardziej aktywne formy wypoczynku ,jak i na co bardziej ciekawe propozycje agencji turystycznych, zwłaszcza w sytuacji, gdy bywa się zapalonym wędkarzem. Czy jest ktoś, kto by nie chciał, aby podróż na ryby stał się obecnie faktem? Obecnie dzięki odpowiednim ofertom cenionych, profesjonalnych biur jak najbardziej jest to osiągalne.
20-08-10 07:17:03