Menu strony
patataj.com

Odpowiednia karma dla naszego kota jest najbardziej istotna

Na pewno każdy właściciel kota chce dla niego bardzo dobrze. Jednym z podstawowych obowiązków każdego właściciela jest zapewnienie kotu wszystkich potrzebnych rzeczy. Na pierwszym miejscu bez wątpienia powinna znaleźć się najlepsza karma dla kota.
Dzisiaj rynek karmy dla kotów jest tak szeroko rozwinięty, że można kupić naprawdę sporo różnych rodzajów karm. Można dostosować rodzaj kupowanej karmy między innymi do potrzeb swojego kota – producenci karm dla kotów wprowadzają na rynek specjalne karmy dla młodych kotów oraz karmy odpowiednie dla tych starszych zwierząt. Bardzo istotna jest zawartość białka w takiej karmie – im bardziej aktywny zwierzak, tym więcej tego białka powinno znajdować się w jego karmie.

Kolejne teksty

Koci świat czyli jak skutecznie dbać o kota

Karma dla kotów
Świat bez mruczków musiałby być smutny. Wielu ludzi nie potrafi żyć bez futrzaków i trudno się im dziwić. Kot być może nie jest tak bardzo przywiązany do właściciela jak pies, nie lubi słuchać poleceń, jest krnąbrny, czasem coś niszczy (zwłaszcza, jeżeli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to kota da się kochać.


Na pewno najlepszym pomysłem będzie wyjście do weterynarza, który zleci kotu wszystkie potrzebne badania (zobacz - wyposażenie zwierzętarni) oraz dobierze najlepszą karmę dla konkretnego zwierzęcia.

Czy czytany artykuł jest dla Ciebie pasjonujący? Jeżeli tak, to kliknij też na pomocne teksty (https://zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-ptaki/79), które mają absorbujące informacje - one wciągną Cię totalnie.

Często niezłej porady udzielą także pracownicy sklepów zoologicznych. Niejeden internetowy sklep zoologiczny zatrudnia teraz przede wszystkim prawdziwych fanów zwierząt. Taka osoba na pewno będzie dobrym rozmówcą jeżeli chodzi o dobro zwierzaka.


Obecnie właściwie każdy sklep zoologiczny dba o to, aby mieć w swoich szeregach takie osoby. Możliwość skorzystania z ich wskazówek dla mnóstwa właścicieli kotów bywa bezcenna. Wielce istotną kwestią jest także wybór najlepszego żwirku dla zwierzaka. Kategorycznie nie polecamy wykorzystywania piasku zamiast żwirku. Piasek zupełnie nie pochłania nieprzyjemnych zapachów, dlatego trzeba go wymieniać za każdym razem. Koty bez wątpliwości muszą mieć czystą kuwetę – w przeciwnym razie dużo z nich załatwi się w innym miejscu. Zawsze można kupić żwirek bentonitowy, drewniany lub silikonowy - idź na stronę.

kot
Obecnie najczęściej kupowanym żwirkiem jest żwirek drewniany. Żwirki silikonowe rewelacyjnie pochłaniają niemiłe zapachy. Takiego żwirku nie musisz usuwać za każdym razem, a jedynie raz na kilka dni. Żwirek bentonitowy z kolei jest świetny jeśli chodzi o sprzątanie – koci mocz zbiera się w kulkę, którą nader prosto usunąć. Z drugiej jednak strony bentonit nader trudno jest usunąć kiedy przyklei się do podłogi lub do płytek. Żwirek drewniany trzeba usuwać bez wątpienia częściej niż inne rodzaje żwirku dla kotów – wybór należy do Ciebie.
21-04-28 12:22:04