Menu strony
patataj.com

Zwierzęta w domach – co podawać domowemu kociakowi, by zachował zdrowie?

Ludzie od dawna przygarniali do własnych gospodarstw zwierzęta. Zaczęli dawno temu i trwa to do teraz. Przede wszystkim, pewne gatunki są hodowane w celach użytkowych, do uboju i na mięso. Po drugie, nawet ludzie pierwotni poczynali dostrzegać, że pewne zwierzęta, szczególnie psowate, łatwo oswoić, a kiedy już się to dokona, te odwdzięczają się nie tylko oddaniem i wiernością, lecz również czujnością, a też, po odpowiednim szkoleniu, pomocą w szukaniu zwierzyny i łowach.
Dzisiaj oczywiście hodowla ptactwa i pozostałych zwierząt przeznaczonych w końcowym rozrachunku do jedzenia wciąż jest potrzebna – ogromna większość społeczności nie tylko w Polsce, ale i innych krajach, je mięso; pozostałe zwierzęta natomiast są trzymane w domach i gospodarstwach raczej dla przyjemności niż jakichkolwiek innych celów użytkowych. Niekiedy na wsi na miejscu jest duży pies, który ostrzeże szczekaniem, gdy do ogrodzenia zbliży się ktoś nieznany: listonosz, jakiś złodziejaszek czy misjonarze odłamów religijnych. Nie usprawiedliwia to jednak faktu, czemu tak powszechnie psy i koty wszelkich ras obecne są w miastach.

Kolejne teksty

Utrzymywanie kotów w domu

kot
Koty są jednymi z najbardziej lubianych zwierząt trzymanych w domu. Cechuje je duża doza niezależności, czym różnią się od psów. Inną różnicą jest fakt, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez właścicieli. Z tego powodu chętnie wybierane są przez osoby, które mają mniej czasu z uwagi na pracę i pozostałe obowiązki. W sytuacji gdy mieszka się w raczej spokojnym otoczeniu, dopuszczalne jest wypuszczanie kota na dwór.


Tak czy owak jest ich mnóstwo, szczególnie psów. Niestety podczas kiedy psy generalnie są w stanie zjeść wszystko, koty o wiele trudniej zachować w dobrym zdrowiu, a posiadacze kotów często nieodpowiednio dobierają im jadłospis, co w dalszym rozrachunku wywołuje sporo dolegliwości. Dostępne są świetne karmy suche dla kotów Acana , Kitekat lub Purina Karmy dla kotów tej kategorii są komponowane z pamięcią o doskonałym zrównoważeniu składników odżywczych, znacznie lepiej niż zachowane bywa to w przypadku podawania kotu mleka i wątróbki. Sucha karma (zobacz: kanadyjska karma dla psa) dla kota musi zawsze tworzyć podstawę jego diety, choć wydaje się na pierwszy rzut oka, że skoro kot to drapieżnik, powinien spożywać świeże mięso.

Karmy dla kotów Pronature są przygotowywane i bilansowane w taki sposób, aby zapewnić dobre zdrowie nie tylko ruchliwym kotom dachowcom, lecz również na przykład kotom po kastracji, jakie potrzebują o wiele skromniejszych dawek tłuszczów i węglowodanów. Karmy dowolnej wymienionej firmy powinien mieć w swoim asortymencie dowolny liczący się internetowy sklep zoologiczny. Dość zagwarantować zwierzakowi właściwą dietę, a ten będzie wiele lat szczycił się dobrym zdrowiem.
22-04-02 07:03:34