Menu strony
patataj.com

Zwierzęta w domach – co podawać domowemu kociakowi, by zachował zdrowie?

Ludzie od dawna przygarniali do własnych gospodarstw zwierzęta. Zaczęli dawno temu i trwa to do teraz. Przede wszystkim, pewne gatunki są hodowane w celach użytkowych, do uboju i na mięso. Po drugie, nawet ludzie pierwotni poczynali dostrzegać, że pewne zwierzęta, szczególnie psowate, łatwo oswoić, a kiedy już się to dokona, te odwdzięczają się nie tylko oddaniem i wiernością, lecz również czujnością, a też, po odpowiednim szkoleniu, pomocą w szukaniu zwierzyny i łowach.
Dzisiaj oczywiście hodowla ptactwa i pozostałych zwierząt przeznaczonych w końcowym rozrachunku do jedzenia wciąż jest potrzebna – ogromna większość społeczności nie tylko w Polsce, ale i innych krajach, je mięso; pozostałe zwierzęta (polecamy) natomiast są trzymane w domach i gospodarstwach raczej dla przyjemności niż jakichkolwiek innych celów użytkowych. Niekiedy na wsi na miejscu jest duży pies, który ostrzeże szczekaniem, gdy do ogrodzenia zbliży się ktoś nieznany: listonosz, jakiś złodziejaszek czy misjonarze odłamów religijnych. Nie usprawiedliwia to jednak faktu, czemu tak powszechnie psy i koty wszelkich ras obecne są w miastach.

Tak czy owak jest ich mnóstwo, szczególnie psów. Niestety podczas kiedy psy generalnie są w stanie zjeść wszystko, koty o wiele trudniej zachować w dobrym zdrowiu, a posiadacze kotów często nieodpowiednio dobierają im jadłospis, co w dalszym rozrachunku wywołuje sporo dolegliwości. Dostępne są świetne karmy suche dla kotów Acana , Kitekat lub Purina Karmy dla kotów tej kategorii są komponowane z pamięcią o doskonałym zrównoważeniu składników odżywczych, znacznie lepiej niż zachowane bywa to w przypadku podawania kotu mleka i wątróbki. Sucha karma (zobacz: kanadyjska karma dla psa) dla kota musi zawsze tworzyć podstawę jego diety, choć wydaje się na pierwszy rzut oka, że skoro kot to drapieżnik, powinien spożywać świeże mięso.


Kolejne teksty

W jaki sposób sporo taniej utrzymać własnego zwierzaka?

Kot, zwierzęta domoiwe
Chociaż w dalszym ciągu utrzymanie zwierzęcia - psa bądź kota, ogólnie nie jest ogromnym kosztem, to jednakże w szczególności ostatnio można dostrzec, że ludzie w Polsce narzekają, iż aktualnie nawet utrzymanie małego zwierzaka nie jest proste. No cóż, jeżeli jest spore spowolnienie w gospodarce, nie powinniśmy sądzić, że tylko żywi ludzie będą cierpieć. Oczywiście nigdy nie można pozbyć się swojego zwierzaka, to nie ma sensu. Trzeba najzwyczajniej odnaleźć to miejsce, w którym smycze bądź kuwety dla kotów są mimo wszystko korzystniejsze cenowo.

Karmy dla kotów Pronature są przygotowywane i bilansowane w taki sposób, aby zapewnić dobre zdrowie nie tylko ruchliwym kotom dachowcom, lecz również na przykład kotom po kastracji, jakie potrzebują o wiele skromniejszych dawek tłuszczów i węglowodanów. Karmy dowolnej wymienionej firmy powinien mieć w swoim asortymencie dowolny liczący się internetowy sklep zoologiczny. Dość zagwarantować zwierzakowi właściwą dietę, a ten będzie wiele lat szczycił się dobrym zdrowiem.
20-06-25 14:17:03