Menu strony
patataj.com

Utrzymywanie kotów w domu

Koty są jednymi z najpopularniejszych zwierząt domowych. Odznaczają się dużą dozą niezależności, czym różnią się od psów. Inną różnicą jest to, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez człowieka. Dzięki temu chętnie przygarniane są przez osoby, które mają mniej czasu z uwagi na pracę i inne obowiązki. W przypadku gdy mieszka się w stosunkowo spokojnej okolicy, dopuszczalne jest wypuszczanie kota na dwór.
Niejednokrotnie jednak dzieje się tak, że kot mieszka w domu w centrum miasta; wtedy przebywa wyłącznie wewnątrz. W takim przypadku korzystnie jest gdy zwierzę chociaż ma okazję wyjść na balkon. Hodowla kojec dla cieląt kotów jest zadaniem stosunkowo łatwym. Wszystko uzależnione jest od ilości trzymanych kotów, ich rasy i tego, czy jest to hodowla kotów na wystawy.

Dachowce i zwierzęta weterynarz wrocław rasowe
kot
Najczęściej spotykanymi przyjaciółmi człowieka są zwierzęta nierasowe, popularnie zwane kotami dachowymi. Najliczniej występują w okolicach wsi, gdzie nierzadko mieszkańcy zajmują się ich dokarmianiem. W miastach z kolei ludzie nierzadko przygarniają zwierzęta „z ulicy” lub od przyjaciół. Korzystnym pomysłem jest też przygarnięcie zwierzęcia ze schroniska, w którym nierzadko są trudne warunki. Wybawienie zwierzęcia od ciężkiego życia w schronisku może być źródłem wielkiego zadowolenia. Ponadto wyprawka dla kota dachowego zazwyczaj nie jest bardzo droga. Koty rasowe natomiast bywają bardzo drogie i często potrzebują dodatkowej pielęgnacji jak to jest w przypadku długowłosych kotów perskich. Oprócz tego zwierzętom|rasowym dość często zdarza się zapadać na choroby o charakterze genetycznym, a średnia długość ich życia jest mniejsza niż u kotów nierasowych.

Źródła informacji o kotach Jest dużo rozmaitych źródeł, z których czerpie się wiedzę w kwestii posiadania kotów. Dobrym źródłem są książki w rodzaju poradników wydane przez profesjonalnych wydawców. Można tam znaleźć informacje dotyczące pielęgnacji zwierzęcia, jego charakteru, jak również takich kwestii jak schorzenia i metody postępowania w tego typu sytuacjach. Porady takie można znaleźć w dużej ilości na stronach internetowych. Profesjonalnie prowadzony blog o kotach może być równie miarodajnym źródłem informacji co poradnik w formie książkowej. Istnieją także specjalne fora, na których właściciele zwierząt dzielą się swoimi spostrzeżeniami z innymi.

Kolejne teksty

Zwierzęta w domach – co podawać domowemu kociakowi, by zachował zdrowie?

Koty Bengalskie
Ludzie od lat przygarniali do własnych gospodarstw zwierzaki. Zaczęło się to dawno temu i ciągnie się to do dzisiaj. Przede wszystkim, niektóre gatunki są trzymane w celach użytkowych, do uboju i na mięso. Po drugie, nawet ludzie pierwotni poczynali dostrzegać, że niektóre zwierzęta, przede wszystkim wilki, łatwo oswoić, a gdy już się to uda, one odwdzięczają się przede wszystkim przywiązaniem i wiernością, ale także czujnością, czy też, po odpowiednim szkoleniu, pomocą w szukaniu zwierzyny i polowaniach.
Dodał: A.Z.
21-12-14 07:03:06