Menu strony
patataj.com

Koci świat czyli jak skutecznie dbać o kota

Świat bez mruczków musiałby być naprawdę pusty. Wielu ludzi nie potrafi żyć bez kotów i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak silnie przywiązany do ludzi jak pies, nie słucha komend, jest krnąbrny, czasami coś podrapie (zwłaszcza, gdy nie postawiłeś na drapaki). Mimo to mruczka da się uwielbiać.
Karma dla kotów
A kotki towarzyszą nam od tysięcy lat. Gdy zaczęto przeprowadzać prace archeologiczne nad Nilem, znaleziono dużo hieroglifów, na których znajdowały się wizerunki kota. Odkopano także mnóstwo zakonserwowanych kotów – te mruczki były przez poprzednich mieszkańców Egiptu niezwykle szanowane.serwis internetowy karma dla psa rasowego karma dla psa rasowegoDo teraz nie znaleziono żadnej dawnej kuwety, lecz wykopaliska ciągle trwają.

wolfik, sklep zoologiczny
Teraz kolej na inną historyjkę związaną z mruczkami. W pewnym ośrodku dla staruszków w USA mieszkał kot, który potrafił celnie przepowiedzieć zgon któregoś z pensjonariuszy. Kot mościł się wtedy na łóżku pacjenta. Niestety, kot niedługo potem został odnaleziony martwy, gdyż mieszkańcy domu starców zaczęli się go niezwykle obawiać. Ta historia dowiodła, że człowiek po prostu takich rzeczy słyszeć nie chce. Oprócz tego wydaje się, iż kocur został zabity z przyczyn skojarzeń z siłami diabelskimi. Od dawna mruczki były zwierzątkami czarownic, a czarne koty do dzisiaj symbolizują pecha. To okropny zabobon. Naukowe eksperymenty mówią, że kot ma wielkie właściwości terapeutyczne – potrafi znaleźć miejsce bólu i umościć się tam, a jego wysoka temperatura ciała i uspokajające mruczenie wpływa łagodząco na chorego. Znacznie więcej na ten temat: tu


Kolejne teksty

Gdy posiadamy kociaka w pokoju

Koty to zadziwiające istoty. Każdy, kto posiada to zwierzę w mieszkaniu, na pewno to potwierdzi. Jeżeli więc reagując na usilne namowy naszego malucha, pragniemy mu wreszcie pozwolić na jakiegoś zwierzaka, warto pomyśleć właśnie o kotku.
Koty to zwierzaki bardzo samodzielne. Potrafią sobie dać radę bez nas, jednakże wielkodusznie tolerują naszą egzystencję w otoczeniu. Gdy bowiem decydujemy się na kotka, trzeba nam wiedzieć, że wpuszczamy do swojego domu jedynego króla. To właśnie od niego zależy, kiedy można go podrapać za uszkiem lub pobawić się. Dziecko, które ma kota, z pewnością nauczy się cierpliwości, ponieważ to zwierzę na pewno nie da sobą rządzić.


W połowie lutego ustanowiony jest Światowy Dzień Kota.

Masz chęć zobaczyć inne podobne praktyczne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tu (https://www.clarias.pl/pokarmy-oryginalne-c-129_130.html), a na pewno nie odczujesz zawodu.

O ile trzymasz w lokum kotka, spraw mu radość i podaruj mu tego dnia do posmakowania jakiejś inne, droższe karmy. Taką drogą okażesz kotu, jak mocno go lubisz. Koty są sporo bystrzejsze niż ludzie sądzą, zatem możesz mieć gwarancje, że twój futrzak zrozumie taki gest. Odpowiednim prezentem na tę okazję mogą być również drapaki dla kotów – koty lubią takie gadżety. Tutaj więcej:
Podpatrzone na:
20-06-25 14:15:10