Menu strony
patataj.com

Kupno przyjaciela domu. Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu przychodzi ten moment, gdy nasze dziecko oznajmia nam, że musi mieć w domu zwierzątko. To bardzo poważna kwestia i powinniśmy się nad tym odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie można pochopnie się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu szkrabowi, że pozwalamy na to, tylko dlatego, by przestało nas tym pytaniem męczyć. Okłamywanie dziecka przyniesie jeszcze gorsze konsekwencje niż brak zgody. Zanim jednakże zniszczymy pragnienia dziecka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.

Pies rasy mastif tybetański
Po pierwsze, odbądźmy rozmowę z maluchem o odpowiedzialności za zwierzę. Wytłumaczmy mu, że jest to żywe stworzenie, które jest od nas zupełnie zależne. Musimy je dokarmiać i troszczyć się o nie - . Jeżeli nasze dziecko zrozumie to i zgodzi się przestrzegać wszystkich zasad, możemy zastanowić się nad zwierzakiem.

Zazwyczaj decydujemy się na szczeniaczka. Pies to od prawieków najlepszy towarzysz człowieka. Jeszcze się nie zdarzyło, by oddany pies zdradził ukochanego pana. Wręcz odwrotnie, słyszy się o przypadkach, kiedy to zwierzę wyciąga z niebezpieczeństwa swojego właściciela. Niekiedy autentycznie „opłakuje” śmierć człowieka i zwykle wkrótce sam również umiera. Szczeniak będzie na pewno oddanym kompanem naszego malucha. Jest mnóstwo ras, które wprost uwielbiają dzieci, można zatem poszukać takiego pieska.

Kolejne teksty

Czy warto posiadać w swoim mieszkaniu psa?

tibetan mastiff
Kiedyś psy generalnie służyły własnym panom jako doskonała ochrona przed chociażby drapieżnikami. Szczególnie na polskiej wsi często psy były praktycznie nieodłączną częścią krajobrazu. Dzisiaj w dalszym ciągu psy są w wielu przypadkach wykorzystywane do tak jakby celów komercyjnych, np. są doskonałe jeśli w grę wchodzi ochrona. Oczywiście w tym wszystkim raczej nie ma nic nagannego, przecież jeżeli psy są odpowiednio traktowane, to bez wątpienia jest im dobrze. Jednakże takie psy jak na przykład tibetan mastiff breeders, są "rozchwytywane" akurat nie z tego typu przyczyn.


Decydując się na psa, weźmy pod uwagę to, jaki tryb życia prowadzi. Jeśli mieszkamy w bloku, w ciasnym mieszkanku nie decydujmy się na wielkie psy oraz te, które muszą się wybiegać. Kupmy raczej pieski, którym nie potrzeba tak dużo ruchu. Jeśli chcemy jamnika, nie zapominajmy o tym, aby nie wchodził sam po schodach, ponieważ to może mu zaszkodzić na kręgosłup.

tibetan mastiff
Zapewniajmy naszemu pupilowi właściwą karmę, dostosowaną do jego aktywności - np. od tej firmy. Nie dokarmiajmy psa resztkami z obiadu, ponieważ nie wszystko, co jest dla nas zdrowe, może być odpowiednie także dla naszego zwierzaka. Powinniśmy także dać naszemu czworonożnemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie zoologicznym dostaniemy różnego rodzaju zabawki dla psów w sklepie zoologicznym. Są one wykonywane z najrozmaitszych materiałów. Niektóre gryzaki mogą pomóc w usuwaniu kamienia nazębnego.
23-01-17 07:01:05