Menu strony
patataj.com

Jazda konna - sposób na lato?

Co roku jesteśmy stawiani przed jednakowym dylematem. Co robić podczas wakacji? Leżenie przez dwa tygodnie dla niektórych osób jest nieciekawe, przede wszystkim jeśli nie lubią palącego słońca. Górskie wędrówki najczęściej są męczące, a przecież urlop powinien być okresem wypoczynku. Może wobec tego spróbować czegoś całkiem innego? Odpowiedzią na te dylematy może być jazda konna - sport zawierający w sobie aktywność na łonie natury, a przy tym dostarczający wiele radości i możliwość kontaktu z końmi - pięknymi i dumnymi zwierzętami.
łąka
Nauka jazdy konnej (Nauka jazdy konnej) - od czego rozpocząć?

Od czego powinniśmy zacząć? Na szczęście na dzień dobry nie musimy kupować konia. Dla rozpoczynających tą przygodę najprostszym pomysłem jest nauka jeździectwa w dobrej szkole. Przy każdej stadninie działają szkoły, w których zatrudnieni są odpowiednio przygotowani instruktorzy. Trafiony instruktor to jeden z głównych czynników sukcesu. Przy nim jazda konna, która jest bardziej wymagająca niż może na pierwszy rzut oka wyglądać, stanie się przyjemnością. Instruktor na pewno ułatwi nam dobór konia - takiego, który jest przyjazny ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji - i przypilnuje, by lekcja była bezpieczna.

konie
Obóz jeździecki - lekcja intensywniejsza

Jeżeli masz więcej wolnego niż zwykłe kilka godzin w tygodniu dobrze pomyśleć o wyjeździe na kolonię konną. Najczęściej to dwa tygodnie efektywnego nabywania i doskonalenia umiejętności. Cały dzień to jazda konna! Obóz jeździecki (Obóz jeździecki) to także genialna okazja, by przyzwyczaić się do odpowiedniego dbania o zwierzę, troski o nie. Wiadomo, że w ramach paru godzin lekcji w tygodniu nie można się do tego stopnia zaangażować w relacje z koniem. Na koloniach także pracuje doświadczona kadra instruktorów. Są to pasjonaci, którzy, często, całe życie poświęcili jeździe konnej i zwierzętom. Warto czerpać z ich cennego doświadczenia.

Jeździectwo to piękny sport. Buduje masę mięśniową, daje radość z obcowania z naturą. Ciepłe, wakacyjne miesiące to idealny czas, aby zacząć jeździć. Ładna pogoda, soczysta zieleń, dające cień drzewa, bujne lasy, szerokie polany - czy da się przyśnić sobie piękniejszą scenerię do aktywnego wypoczynku? A przy tym jeszcze satysfakcja, jaką daje okiełznanie konia i nawiązanie więzi ze zwierzęciem. Czy to nie idealny sposób na spędzenie lata? Zatem - na koń!


Poznaj ofertę Szkoły Jazdy Konnej Patataj:
Wyświetl większą mapę (Wyświetl większą mapę)

Kolejne teksty

Ptasie szaleństwo

ptak
Zimorodki, jemiołuszki, kosy czy jaskółki wszyscy z ukrycia lubimy obserwować ich urodę. Obcowanie z ptakami, słuchanie ich głosów to prawdziwa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie patrzymy na to, co znajduje się za oknem czy na naszym parapecie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich istot.
Podpatrzone na: http://www.patataj.com/
18-07-12 03:50:02