Menu strony
patataj.com

Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Setki opiekunów nie wie, czy ulec naleganiom pociechy o zwierzątko. Czy zatem jest to trafiony pomysł? Czy powinno się sprawić dziecku zwierzątko? Jakie są wady a jakie zalety takiego zakupu? No i które zwierzę będzie trafnym wyborem?

Akwarium
Dziecko nie pomyśli o konsekwencjach związanych z utrzymaniem pupila. Po prostu chce, by podobnie jak koleżanki z ulicy mieć też pupila i móc się z nim bawić. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie zwierzęcia, wskazane jest przeprowadzić stosowną rozmowę z pociechą. Głównie trzeba uzmysłowić mu, że to przede wszystkim obowiązek. Samo przywołanie słowa obowiązek jest niewystarczające, dlatego trzeba konkretnie przedstawić listę rzeczy związanych z zadbaniem o przyszłe zwierzątko.

Drugą ważną sprawą, którą powinno się wytłumaczyć dziecku jest to, iż zwierzę to nie kolejny przedmiot do zabawy. Dziecko musi wiedzieć, że zwierzęta również czują ból.

Co wybrać?

Akwarium
Każdy ma swoje wady i zalety. Przy kupnie psa (sprawdź hunter ortopedyczne legowisko dla psa) dojdzie konieczność wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Nie tak kłopotliwy wybór, to np. rybki – mówi nam pan Zbigniew, obsługujący w sklepie opti24. Przy wyborze rybek czeka nas rzecz jasna regularne czyszczenie akwarium, ale na pewno będzie zjawiskowo się prezentować. Wyszukajmy, by zobaczyć duży wybór. W akwarium można trzymać nie tylko rybki, ale żółwia. Są różne odmiany, różniące się wielkością. Przeważnie do ich hodowli starczą takie akwaria proste.

Kolejne teksty

Zdrowe życie czworonożnych przyjaciół

Pies rasy mastif tybetański
Każdy właściciel pupila wie jak ważne jest dbanie o własnego czworonoga wie. Wszyscy właściciele zwierząt powinni wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego czworonoga. Odpowiednia higiena jego sierści, jamy ustnej oraz odpowiednie żywienie w każdym przypadku są niezaopatrzone. Aby sierść podopiecznego była zadbana i lśniąca musimy dobrze o nią zadbać a także dobierać kosmetyki przeznaczone dla zwierząt. Nigdy nie używajmy kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Powinniśmy się zaopatrzyć w odpowiedni specjalistyczny szampon dla psów.


Z innych ciekawych zwierząt mamy ptaki takie jak papugo. Jeżeli chcemy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to ciekawym wyborem będą świnki morskie. Zwierzę z jednej strony to kłopot. Są to różne wydatki i regularne dbanie o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to znakomita okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności. Zwierzę (porównaj kanapa dla psa na legovisko.pl)
Podpatrzone na: http://www.opti24.pl/
Dodał: S.S.
19-12-18 07:11:04