Akwarium i rybki czy pies? Kupujemy zwierzę dla dziecka

Setki opiekunów nie wie, czy ulec naleganiom pociechy o zwierzątko. Czy zatem jest to trafiony pomysł? Czy powinno się sprawić dziecku zwierzątko? Jakie są wady a jakie zalety takiego zakupu? No i które zwierzę będzie trafnym wyborem?

Akwarium
Dziecko nie pomyśli o konsekwencjach związanych z utrzymaniem pupila. Po prostu chce, by podobnie jak koleżanki z ulicy mieć też pupila i móc się z nim bawić. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie zwierzęcia, wskazane jest przeprowadzić stosowną rozmowę z pociechą. Głównie trzeba uzmysłowić mu, że to przede wszystkim obowiązek. Samo przywołanie słowa obowiązek jest niewystarczające, dlatego trzeba konkretnie przedstawić listę rzeczy związanych z zadbaniem o przyszłe zwierzątko.

Drugą ważną sprawą, którą powinno się wytłumaczyć dziecku jest to, iż zwierzę to nie kolejny przedmiot do zabawy. Dziecko musi wiedzieć, że zwierzęta również czują ból.

Co wybrać?

Akwarium
Każdy ma swoje wady i zalety. Przy kupnie psa (sprawdź hunter ortopedyczne legowisko dla psa) dojdzie konieczność wyprowadzania na spacery, ale dziecko będzie mogło się z nim pobawić. Nie tak kłopotliwy wybór, to np. rybki – mówi nam pan Zbigniew, obsługujący w sklepie opti24. Przy wyborze rybek czeka nas rzecz jasna regularne czyszczenie akwarium, ale na pewno będzie zjawiskowo się prezentować. Wyszukajmy, by zobaczyć duży wybór. W akwarium można trzymać nie tylko rybki, ale żółwia. Są różne odmiany, różniące się wielkością. Przeważnie do ich hodowli starczą takie akwaria proste.

Kolejne teksty

Kupno przyjaciela domu. Na jakie rzeczy należy zwrócić uwagę?

Pies rasy mastif tybetański
Kiedyś wreszcie nadchodzi ten dzień, gdy nasze dziecko ogłasza nam, iż musi mieć w domu zwierzaka. To dosyć poważna sprawa i należy się nad tym odpowiednio zastanowić. Na pewno nie możemy zbyt prędko się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu szkrabowi, że pozwalamy na to, tylko dlatego, by przestało nas tą sprawą zamęczać. Okłamywanie malucha może przynieść jeszcze gorsze efekty niż brak zgody. Zanim jednak zniszczymy marzenia dzieciaka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.


Z innych ciekawych zwierząt mamy ptaki takie jak papugo. Jeżeli chcemy zwierzę, z którym dziecko będzie mogło się pobawić, to ciekawym wyborem będą świnki morskie. Zwierzę z jednej strony to kłopot. Są to różne wydatki i regularne dbanie o czystość klatki czy akwarium, spacery itp. Jednak jest to znakomita okazja dla dziecka, by nauczyło się odpowiedzialności.
Podpatrzone na: http://www.opti24.pl/
Dodał: S.S.
22-04-02 07:03:27