Posiadasz kota?

Dawniej trzymanie w domu kotów było niebezpieczne. Najbardziej szkalowane były niewiasty, opiekunki czarnych kotów, gdyż mogły zostać oskarżone o bycie czarownicą i umrzeć na płonącym stosie. Na szczęście kościół nie posiada już takiej roli w państwie i obecnie można posiadać koty bez niebezpieczeństwa spłonięcia.
kot
Analizy naukowe udowodniły, że posiadania kota w mieszkaniu posiada wiele dobroczynnych następstw. Tulenie kocura może znacznie zredukować ciśnienie i złagodzić zdenerwowanie.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (zielonalapka.com/pl/c/pulapki-na-kuny/53), w którym są tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Maluchy, które wychowują się z kotami, uczą się odpowiedniego traktowania zwierząt oraz altruistycznych odruchów.

Kolejne teksty

Gdzie kupować karmy dla kotów i nie tylko

Żwirek dla kota
Nie jest nigdy za prosto dogodzić zwierzętom bez względu na ich gatunek, o czym doskonale wiedzą wszyscy ich właściciele. Koty, psy, myszy czy szczury, potrzebują bowiem dużo troski od strony ich właścicieli. Skupiając się jednak na kotach, dobrze będzie chwilę zastanowić się nad tym, jak zadbać o te zwierzęta. Czy dobrze jest kupować w sieci, czy w sklepie zoologicznym, inwestować w żwirek dla kota, a może nabyć odmienne akcesoria?


Hodowla kotów to inna rzecz. Identycznie jak w przypadku psów, koty również można podzielić na różnorakie rasy. Wielu Polaków robi fortunę, hodując koty i sprzedając je drogo. Jest to co najmniej dziwna rzecz, bo traktuje się je jak towary, które tracą lub zyskują na wartości.

A przecież zwyczajny kot wzięty ze schroniska obdarzy nas podobną miłością, co elegancka kicia z drzewem genealogicznym. Oprócz tego da się dostrzec, że pospolite dachowce są nieraz o wiele piękniejsze, niż wychuchane hodowlane zwierzaki. O ile jednak nęci cię zakup rasowca, spytaj sprzedawcę, czy przy transakcji masz zagwarantowany taki bonus, jak wyprawka dla kota, która zawiera pożywienie oraz zabawki.

Futrzaki są niesamowicie popularne w cyberprzestrzeni. Dzień w dzień ludzie publikują setki fotek i klipów filmowych, w których przedstawiają zachowania swoich kocich przyjaciół. W sieci można zobaczyć też przydatne strony, takie jak blog o kotach.

Na cyfrowych pamiętnikach opiekunów można dowiedzieć się mnóstwo interesujących rzeczy, a także powymieniać przezycia i poprosić o pomoc. Jeśli jesteś cybermaniakiem i zamierzasz blogować o swoich zwierzakach, możesz samodzielnie stworzyć blog o kotach. Obecnie założenie bloga jest proste i za darmo, generalnie każdy może w kilka sekund odpalić blog o kotach i informować internautów o swoim zwierzaku.
Dodał: A.Z.
22-03-31 07:01:02