Sklepy zoologiczne

Sklep zoologiczny to miejsce, gdzie można nabyć wszelkie produkty dla zwierząt. Będą tam więc karmy dla psów, kotów i pozostałych zwierząt, akwaria, legowiska, obroże i inne. Poza tym w większości sklepów zoologicznych oferowane są również żywe zwierzęta.

W takim punkcie można uzyskać profesjonalną poradę dotyczącą hodowania zwierzęcia, jak również jego żywienia i pielęgnacji. Sklepy zoologiczne bardzo często oferują również akcesoria dla wędkarzy. Alternatywą dla sklepu tradycyjnego aktualnie staje się sklep internetowy zoologiczny, którego niezaprzeczalną zaletą jest wygoda w korzystaniu.

Karmy i produkty dla psów
Karma sucha dla kotów Acana
Rozmaite akcesoria przeznaczone do pielęgnacji psów stanowią zazwyczaj większą część asortymentu sklepów zoologicznych. Psy są bowiem wciąż najchętniej trzymanym zwierzęciem domowym. Karmy dla psów występują w różnych odmianach. Sucha karma (zobacz: najlepsza karma dla psa) dla psów jest towarem niezwykle chętnie wybieranym przez posiadaczy psów oraz hodowców. Razem z karmą w puszce stanowi zbilansowaną dietę dla zwierząt, dopasowaną do wieku. Powinno się pamiętać, by przy podawaniu suchej karmy zapewniać stały dostęp do czystej wody do picia. Istnieje dużo firm zajmujących się produkcją karm. Przykładowo w przypadku firmy Purina karmy dla psów są nejchętniej nabywanym produktemtowarem. Są dostępne w różnych typach i smakach, dopasowane są do wieku psa, a czasami także do wielkości i rasy. Kolejnym popularnym wyrobem są karmy suche dla psów Acana. Firma ta zajmuje się importem i dystrybucją karm zagranicznych.

Inne produkty
Oprócz wyrobów takich jak bardzo popularne karmy dla psów Pronature, w sklepach zoologicznych znaleźć można dużo innych akcesoriów. Są to zabawki dla kotów, transportery dopasowane do rozmiarów i potrzeb rozmaitych zwierząt (-> zobacz szczegóły o zabawkach dla kotów), klatki dla ptaków i gryzoni. Chętnie kupowany jest również żwirek dla kotów. Tak samo jak karma, dostępny jest w przeróżnych rodzajach. Obecnie niezwykle modne są typy żwirku z tworzyw sztucznych, które po zużyciu można wyrzucać do toalety, gdyż są rozpuszczalne w wodzie. Należy zwracać uwagę na to, by dostosować żwirek do potrzeb kota, dokładnie sprawdzając jego zachowania. Poza żworkami oferowane są róznież kuwety, które mogą być odkryte i zakryte.
23-02-23 16:51:09