Menu strony
patataj.com

Pasje poza mieszkaniem - lekarstwo na wartościowe spędzanie wolnego czasu

W czasie zimy często zapominamy o trosce o własne zdrowie. Lwią część czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach- w domu czy w biurze. Wszakże jest tak wiele możliwości, aby aktywnie spędzić choćby odrobinę czasu, zarówno w tygodniu, jak również w weekend. Co prawda zimą może ciężej wyruszyć na przejażdżkę rowerową, przede wszystkim ze względu na nieszczególnie zachęcającą temperaturę, jednak wybór jest dalece większy.
Aktywność poza domem w zimie lwiej części z nas kojarzy się głównie z jazdą na nartach. Wyprawa na stok i, z reguły, pół dnia na śniegu, to porządny wysiłek, ale też duża przyjemność. Jeśli warunki na stoku są odpowiednie, a pogoda sprzyja, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie posiadają bardzo zróżnicowane trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich stopień trudności da nam okazję do wybrania tych w najwyższym stopniu dostosowanych do posiadanych przez nas umiejętności. Walorów dodatkowych dodają piękne widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami podczas zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to świetna forma aktywnego wypoczynku.

Czy ta tematyka Cię wciąga? Jeśli tak, to przejrzyj link (www.szkolagimnastyki.lublin.pl/), pod którym znajdziesz niezbędne Ci dane - zobacz, że Cię zaciekawią na długo.Poza samymi czysto „śnieżnymi” atrakcjami, jakie na nas czekają o tej porze roku, znajdą się też i zabawy związane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast w czasie zimy otwierane są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wybrać się na romantyczny, choć aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodzie.

Łowienie ryb
Kiedy jednak i na to nie mamy większej ochoty, ewentualnie nasze kości ogonowe wciąż odczuwają ostatnie wyjście , to zawsze zostają niedalekie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca pozwalające nam na spacery. Długi spacer sprawi, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy jakąś ilość kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, poznamy nowe miejsce w naszej okolicy.


Kolejne teksty

Battlefield IV, Grand Theft Auto V - najnowsze wersje najbardziej cenionych gier

Grand Theft Auto 5
Miłośnicy gier komputerowych, przede wszystkim tych o mocnym, męskim wydźwięku bardzo dobrze kojarzą grę o nazwie Battlefield wykonaną przez studio EA DICE ze Szwecji. Gra ta jest typową strzelanką pierwszoosobową znaną z trybu multiplayer. Do rozpoznawalnych cech tej gry należy także to, że bitwy prowadzone w sieci odbywają się na ogromnych mapach. Gracze zaś używają urozmaiconych militarnych pojazdów i posiadają możliwość anihilowania niektórych sektorów z okalającej ich wirtualnej przestrzeni. Grający nie mogą oddziaływać na to, co robią ich towarzysze w grze. Producenci Battlefield podarowali jednakże użytkownikom gry system wydawania rozkazów i wspierania towarzyszy.

Co, gdy jednak chodzenie na spacery to za mało, a nie mamy wystarczającego czasu czy środków na wyjazd w góry na stoki (kontynuuj)? Może warto wówczas wyciągnąć narty biegowe- w trakcie jeżdżenia na popularnych „biegówkach” połączymy to co najlepsze w nartach z intensywnym spacerowaniem. Jeżeli sami nie posiadamy sprzętu ciągle możemy podejść do wypożyczalni, czy choćby do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo niedrogi, a pomoże nam dbać o systematyczną aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście z domu naładuje nas pozytywną energią i zrelaksuje na cały tydzień.
22-03-05 09:01:05