Dbanie o psiaka i kota

Wychowywanie czworonoga to właściwie duży worek problemów i przyjemności. Wierny pies przynosi dużo radości i uśmiechu nawet w ponure dni. To znakomity kompan do odległych spacerów i gwarant bezpieczeństwa. ko, mimo swojej mniej przystępnej natury, także potrafi się całkiem nieźle zaprzyjaźnić z ludźmi. Spanie z ciepłym, mruczącym kotem to wielka przyjemność.

Jak już wspomniano poprzednio, zwierzak to powinności. Jeśli jesteś nowym właścicielem zwierzęcia, są 2 przybytki, które powinieneś odwiedzić jak najprędzej. Co najważniejsze, zwierzę trzeba zabrać do weterynarza, który dokładnie zbada jego kondycję, da książeczkę zdrowia i wykona konieczne szczepienia. To najbardziej istotne, kiedy masz mruczka, który może swobodnie wychodzić na zewnątrz, przez co jest idealnym celem dla różnych chorób i robaków. Systematyczne badania (zobacz test nifty) u weterynarza to rzecz podstawowa. Drugim miejscem, do którego należy się udać, jest sklep zoologiczny.

Zanim to zrobisz jednak musisz poradzić się lekarza, jakie artykuły dla zwierząt warto wybrać. Zapytaj go, jaki zaleca szampon dla psów, który będzie najbardziej odpowiedni dla skóry twojego pieska. Niektóre preparaty dodatkowo zawierają substancje, które odstraszają insekty, dobrze jest nabyć takie rozwiązanie.

Karmienie twojego psiego kumpla jest istotne. W tej sytuacji również musisz zwrócić się o radę do doktora. Wybór karmy dla psów ma być zależny od takich czynników, jak waga psa, liczba lat oraz zdrowie. psy, które były wykastrowane, powinny wcinać specjalną karmę, by później nie zapadać na różne schorzenia.

Tak samo prezentuje się rzecz w wypadku karmy dla kotów. Tu należy sprawdzić, jakie smaki kocurek woli, gdyż z doświadczenia wszyscy wiedzą, że koty są zdecydowanie bardziej wybredne, niż psiaki.

Na koniec jeszcze wskazówka na posiadaczy kota – podarujcie mu drapak dla kota. W innej sytuacji nie unikniecie zarysowanych foteli.
22-07-14 08:01:05