Menu strony
patataj.com

Jaką karmę kupić dla domowego kota?

Mały brzdąc, który z ciekawością odkrywa otaczający go świat, potrafi nas zaskakiwać. Są takie typy pytań, których wolelibyśmy przez dłuższy okres nie usłyszeć z ust własnego dziecka. Ale wreszcie nadejdzie ten długo odwlekany moment i nasz maluch z całym zdecydowaniem oznajmia nam, że chce mieć zwierzaka.
Patrzy się na nas tym błagalnym wzrokiem, któremu tak ciężko jest się oprzeć i nie mamy pojęcia, co mamy zrobić. Świetnie wiemy, jak wygląda dziecięca opieka nad żywym stworzeniem. Zwykle polega ona na szalonej zabawie ze zwierzęciem, w czasie gdy to właśnie dorośli muszą zająć się innymi, już nie tak przyjemnymi czynnościami. Zanim jednak stanowczo się sprzeciwimy, pomówmy poważnie z dzieckiem i przedstawmy mu, jakie będą jego obowiązki. Jeżeli maluch przyrzeknie, że będzie dotrzymywał wszystkich zasad, nie pozostaje nam nic innego, jak jedynie się zgodzić.

Kolejne teksty

Co tak rzeczywiście jest w żywności przeznaczonych dla czworonogów?

Karma sucha dla kotów Acana
Żywienie twojego zwierzęcego pupila jest bardzo istotna. Wybór prawidłowej diety musisz zawsze konsultować z zwierzęcym dietetykiem. Musi on wziąć pod lupę ”parametry” twojego zwierzęcia – przede wszystkim liczbę lat, płeć, kastrację oraz ogólną kondycję. To jasne, że zwierzęta dorosłe muszą być inaczej odżywiane, niż młode, a kastrowany kot inną karmą, niż ten bez operacji.


Kot, zwierzęta domoiwe
Najlepszym wyjściem może być kotek. Koty to zwierzęta bardzo samodzielne, które same świetnie potrafią zadbać o własną higienę. Nie trzeba ich także codziennie wyprowadzać. Kotki znane są z tego, że chadzają swoimi drogami. Nasza rola opiekuna ogranicza się właściwie jedynie do dokarmiania naszego pupila i organizowania regularnych wizyt u weterynarza. Jeśli chodzi o właściwe odżywianie naszego kota, to możemy się tu wykazać. Najbardziej popularna jest mokra karma dla kota.

Musimy jednak sprawdzić, czy zawiera ona wszystkie, potrzebne naszemu ukochanemu drapieżnikowi, witaminy i składniki odżywcze. Najlepiej odwiedzić profesjonalny internetowy sklep zoologiczny (zobacz również sklep zoologiczny warszawa) i zorientować się, która karma może być dla naszego zwierzaka najlepsza: ziwipeak karmy dla kotów, czy karmy dla kotów brit. A może powinniśmy kupić karmy suche dla kotów animonda? Firm, produkujących pokarm dla kotków jest wyjątkowo dużo.

Jeżeli taka problematyka Cię absorbuje, bez ociągania kliknij ten link! Przedstawiana w tamtym miejscu pełna notka z pewnością też Cię wciągnie!

Jeśli mamy wątpliwości, lepiej skonsultować się z lekarzem, który zajmuje się naszym kotkiem lub pracownikiem sklepu zoologicznym.

Właściwe pożywienie zagwarantuje naszemu kotkowi potrzebną mu do psot werwę, jak również sprawi, że jego futerko będzie pięknie się błyszczeć.
20-04-10 07:14:03